Produkcja zwierzęca

Holandia: obowiązkowy grupowy chów macior

17 grudnia 2012

Holenderskie władze chcą wprowadzenia chowu grupowego macior już 1 stycznia.Jak podały oficjalnie holenderskie władze od 1 stycznia 2013 roku rozpocznie się w całej Holandii akcja mająca na celu usunięcie hodowli, w których maciory trzymane są w osobnych klatkach. Władze holenderskie zdają sobie sprawę, że wyznaczony przez nie termin może być nieprzestrzegany przez wielu producentów. W celu ocenienia sytuacji w sektorze przeprowadzone zostały obowiązkowe badania opinii, które mają pozwolić na zlokalizowanie miejsc, gdzie wprowadzenie nowych wymogów może potrwać dłużej.

Pomimo świadomości, że z dniem 1 stycznia 2013 roku nie wszyscy hodowcy macior przejdą na chów grupowy władze holenderskie wysyłają jednoznaczny sygnał: po tym terminie producenci, którzy nie przejdą jeszcze na chów grupowy muszą się liczyć z karami i restrykcjami.

Grupowy chów macior ma zostać wprowadzony ze względu na dobrostan zwierząt. Holandia chce być państwem, gdzie hodowla trzody chlewnej jest prowadzona w sposób efektywny i jednocześnie przyjazny dla zwierząt. Zapowiadane działania służące implementacji nowego systemu mają na celu jak najszybszą rewolucję hodowlaną.

Lubię

0 Komentarzy

Nie ma jeszcze komentarzy!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola oznaczone * są wymagane *